تاسیس و ثبت شرکت در آلمان

تأسيس و ثبت شرکت در کشور آلمان

۱) تأسيس و ثبت شرکت در آلمان
برای ثبت یک شرکت مستقل با مسئولیت محدود در کشور آلمان، اطلاعات و مدارک زیر مورد نیاز می‌باشد.

۱. نام شرکت جهت ثبت.

۲. موضوع فعالیت شرکت.
موضوع فعالیت شرکت در اساسنامه از سوی این دفتر بصورت گسترده بیان می‌شود و بیان از سوی موکل بصورت مختصر کافی می‌باشد. در صورت بیان کلمات فنی، آدرس شرح کلمات در صفحه ویکی‌پدیا نیز جهت بررسی ارائه شود.

۳. شهر مورد نظر برای ثبت شرکت.

۴. نام مدیر عامل شرکت که همزمان به عنوان سهامدار نیز می‌تواند باشد.

۵. نام سهامدار یا سهامداران شرکت و درصد سهام هر یک از آنها از کل سرمایه شرکت. تأسیس شرکت در کشور آلمان تنها توسط یک سهامدار نیز میسر می‌باشد.

۶. آدرس محل سکونت سهامداران و مدیرعامل به همراه کد پستی.

۷سرمایه شرکت و میزان پرداخت آن در زمان ثبت.
الف. حداقل میزان سرمایه تعیین شده برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود، Gesellschaft mit beschränkter Haftung (GmbH)،
  ۲۵,۰۰۰یورو می‌باشد. حداقل یک چهارم از سرمایه شرکت که اجازه تنزل از ۱۲,۵۰۰ یورو را ندارد، می‌بایست توسط سهامداران به مدیر عامل شرکت پرداخت شود و مابقی مبلغ می‌تواند در تعهد سهامداران بماند. مبلغ فوق باید در زمان تقاضای ثبت به مدیر عامل شرکت پرداخت شده باشد و ایشان دریافت مبلغ را ضمانت نماید.
ب. بر حسب یک ماده در قانون شرکت با مسئولیت کشور آلمان، می‌توان شرکت با مسئولیت محدود از نوعUnternehmergesellschaft (UG)  به ثبت رساند و در زمان تأسیس شرکت، مبلغ سرمایه شرکت را حداقل یک یورو تعیین نمود. این نوع شرکت‌ها موظفند سالیانه ۲۵% از سود خود را به منظور افزایش سرمایه شرکت پس­انداز کنند. چنانچه سرمایه شرکت به حداقل میزان سرمایه تعیین شده برای تاسیس شرکت‌های GmbH برسد، نوع شرکت از UG  به GmbH قابل تغییر است. از آنجاییکه شرکت های UG  نزد بانک­ها، ادارات و شرکای تجاری اعتبار قابل ملاحظه‌ای ندارند، توصیه می‌گردد حتی‌المقدور شرکت از نوع GmbH تأسیس شود.

۸. کپی صفحه دوم گذرنامه سهامداران و مدیر عامل.
لازم به ذکر است مدت زمان لازم برای تأسیس و ثبت شرکت حدود ۳ ماه می‌باشد.

۲) نگهداری و سرپرستی امور اداری شرکت در آلمان
در صورت عدم نیاز به دفتر کار فیزیکی، این مؤسسه خدمات دفتر مجازی برای شرکت­های ثبت شده در کشور آلمان را ارائه می­دهد. در این راستا یک مکان به عنوان آدرس شرکت ثبت می­گردد و جهت دریافت و تحویل مرسولات شرکت به موکل و انجام امور اداری شرکت از این آدرس استفاده می­شود.

در طول مدت زمان قرارداد، شماره تلفن ثابت، شماره دورنگار و دامنه اینترنتی در اختیار شرکت قرار داده می‌شود. منشی آلمانی زبان در روزهای اداری جوابگوی تماسهای دریافتی شرکت خواهد بود و متن تماسها از طریق ایمیل برای موکل ارسال خواهند شد. به همین ترتیب نامه های دریافتی شرکت نیز بلافاصله پس از دریافت به آدرس موکل ارسال می‌گردند.

۳) روادید ورود به کشور آلمان
حضور مدیر عامل و سهامداران در کشور آلمان برای تأسیس و ثبت شرکت ضروری نیست و تمامی کارهای مربوطه با هماهنگی و حضور در سفارت یا کنسولگری آلمان امکانپذیر می‌باشد. این دفتر طی مدت زمان نگهداری شرکت جهت ورود به کشور آلمان و انجام امور بازرگانی دعوتنامه تجاری ارائه می‌نماید. بدیهی است، صدور ویزا و مدت اعتبار آن در حیطه اختیارات و تصمیم سفارت یا کنسولگری آلمان می‌باشد.